BURADABUL SORGULAMA SİTESİ ONLİNE SORGULAMA SERVİSLERİ , SORGULAMA HİZMETLERİ, BURADABUL SORGULA * EROLKARASİTELERİ HİZMETİDİR

BURADABUL SORGULA

TEK TIKLA TÜM HABERLER  EROL KARA YAZILARI  İCRA VE HACİZ  İSLAMİ MESELELER  ÇOCUKLAR İÇİN  ÖZEL VİDEOLAR
 


ARAÇ SORGULAMA

ARA BUL SORGULA BİLGİYE ULAŞ

 

Araç Sorgulama - Araç Kime Ait Plaka İle Sorgulama - Plaka İle Araç Bilgileri Sorgulama - Plakadan Vergi Haciz Sorgulama

Eğer bir araç hakkında bilgi edinmek istiyorsanız örneğin;
Araç Sahibi Kim?  Aracın Markası Ne?  Araç Kaç Model?, Hangi Renk?, Aracın Sahip Belge Tarihi, Aracın Tescil Birimi?, Aracın Cinsi, Çalıntı Olup Olmadığı, veya araç üzerinde hak mahrumiyeti bulunum bulunmadığını bilgilerini internetten araç plakası ile sorgulama yaparak bulabilirsiniz.

Eskiden bu sorgulama Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi Web Adresinden Yapılırdı Fakat Artık Araç plaka bilgisi ile sorgulama yapabilmek için Turkiye.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor.

Önemli Not: Turkiye.gov.tr Adresinden araç sorgulaması yaptırabilmek için bir PTT şubesine gidip şifre almanız gerekiyor. Şifre almadığınız takdirde sisteme giriş yapamaz dolayısı ile sorgulamada yaptıramazsınız.

Size en yakın bir PTT şubesine gidip şifrenizi aldıktan sonra resmi web sitesi olan Turkiye.gov.tr adresinden araç sorgulamanızı yaptırabilirsiniz.

Plaka İle Araç Sorgulama

Araç Sorgulama Yapmak istiyorsunuz ancak araç sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Ya da Araç Sorgulama için hangi siteleri kullanmanız gerekiyor öğrenmek istiyorsanız yazının devamı size yol gösterecektir.

Araç Sorgulama yapmak için şuan iki yol bulunmaktadır. Bu yöntemleri aşağıda sırası ile açıklayalım:

  1. Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi sitesi olan İnternet Vergi dairesini kullanarak MTV sorgulama kısmından araç plakası, t.c kimlik no ve araç tescil tarihini girerek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. gib.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra orada internet vergi dairesi kısmını seçiniz. Burada mtv sorgulama linkine tıklayarak açılan sayfaya bilgilerinizi girin ve sorgulama butonuna basın. Araç Sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.Bu sorgulama türünün avantajı herhangi bir kullanıcı adı ve şifresine gerek duyulmadan araç plakası ile sorgulama işlemini yapabiliyor olmanızdır.
  2. İkinci araç sorgulama yönteminde ise; Devletin kısa yolu olan turkiye.gov.tr adresi kullanılabilir. Ancak bu sistemin kullanılabilmesi için bir kimlik doğrulaması yapılmaktadır. e-devlet kimlik doğrulaması yapmak için size en yakın PTT şubesinden e-devlet kullanıcı adı ve şifresi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresini sms yolu ile de eğer gsm şirketiniz destekliyorsa alabilirsiniz. E-Devlet şifresi almak için yapmanız gerekenleri sitemizin e-devlet araç sorgulama kısmından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.  Bu doğrulamayı yaptıktan sonra araç plakasını girerek araç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Diğer bir araç sorgulama yöntemi de sms ile araç sorgulamadır. 5664′e cep telefonu  mesajı göndererek araç sorgulaması yapabilirsiniz. SMS ile Araç Sorgulama detayları sitemizde detaylı olarak anlatılmıştır.

Yukarıda saydığımız bu üç yöntem ile araç sorgulama işlemleriniz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hangi yöntemin size uygun olduğunu seçmek olacaktır. Bu yazımızda Araç Sorgulama Yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Etiketler: Arabada Haciz Varmı Nerden Bakarım?, Araç Borcu Sorgulama, Araç Ceza Sorgulama, Araç Haciz Sorgulama, Araç Kime Ait Plaka İle Sorgulama, Araç Marka Model Sorgulama, Araç Sahibi Kim Bulma?, Araç Sorgulama,Araç Tescil Tarihini Bulma,Araç Üzerindeki Hacizleri Görme,Hacizli Araç Sorgulama,Plaka İle Araç Bilgileri Sorgulama,Plaka İle Araç Bulma,Plaka İle Araç Sahibini Bulma,Plaka İle Araç Sorgulama,Plaka İle Borç Sorgulama,Plaka İle Ceza Sorgulama,Plaka İle Sahibi Sorgulama,Plakadan Vergi Haciz Sorgulama

BURADABUL SİTESİ vatandaşların Devletimizin vermiş olduğu e-hizmetlere kolay ulaşmaları amacıyla kişisel özverilerle oluşturulmuştur Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır
YASAL UYARI

site ekle